Branża mięsna
Branża mięsna to nie tylko produkcja zwierząt, ale także wytwarzanie i przetwarzanie produktów mięsnych. Żywność pochodzenia zwierzęcego wymaga rygorystycznego podejścia do czystości oraz najwyższych standardów higieny ze względu na działanie czynników patogennych. Dezynfekcja w przetwórstwie mięsnym to zarówno obowiązek jak i działanie profilaktyczne. Przeprowadzenie w odpowiedni sposób czynności dezynfekcyjnych nie tylko niszczy drobnoustroje (oraz ich formy przetrwalnikowe), ale zabezpiecza przed rozwojem mikroorganizmów w przyszłości. Preparaty służące do dezynfekcji powierzchni, maszyn czy środków transportu mających kontakt z żywnością, muszą spełniać najwyższe normy skuteczności.
W portfolio InvestaChem znajdują się produkty gwarantujące odpowiedni poziom utrzymania higieny i czystości.
Mycie pianowe i dezynfekcja alkaliczna
Mycie pianowe jest nowoczesnym i bardzo skutecznym sposobem higienicznego mycia maszyn oraz otoczenia w przemyśle mięsnym. Dzięki napowietrzeniu preparatu do dezynfekcji lub środka myjącego powstaje piania. Jest to skupisko pęcherzyków powietrza, które są otoczone detergentem. Doskonale sprawdzą się Mulomir HD, Desmir Super, Foam Chlor Save, preparaty charakteryzujące się intensywnym działaniem myjącym oraz odtłuszczającym, szczególnie w przypadku osadów białkowych. Zaletą mycia pianowego poza jego wysoką skutecznością, jest brak aerozoli, stosunkowo krótki czas czynności, łatwość kontroli.
Mycie pianowe i dezynfekcja kwaśna
Jedną z najbardziej popularnych metod i zarazem o wysokiej skuteczności jest mycie pianowe połączone ze środkami do dezynfekcji kwaśnej. Piana, która powstaje za pomocą napowietrzonego środka do dezynfekcji, skutecznie usuwa zanieczyszczenia mineralne. Preparaty InvestaChem na które warto zwrócić uwagę to: Polisamir, Polisamir CL, Ixomir. Aktywna piana, osadza się na zabrudzonej powierzchni, dochodzi do pękania pęcherzyków powietrza oraz uwalniania się detergentu. Tak przeprowadzona dezynfekcja skutecznie usuwając wszystkie zabrudzenia i drobnoustroje.
Mycie ręczne i dezynfekcja natryskowa
Mycie ręczne odbywa się w sposób mechaniczny najczęściej za pomocą szczotki czy skrobaczki. Tego typu metoda jest powszechna w przypadku czyszczenia linii produkcyjnych. Dzięki temu, usuwane są zabrudzenia, które nie mogły być usunięte stosując inne omawiane technologie. Wadą tego rozwiązania jest nie tylko czas – szacuje się, że człowiek może oczyścić 0,1 – 0,2 m2 powierzchni/minutę. Nie jest również możliwa do zastosowania w zbiornikach zamkniętych. Doskonałym uzupełnieniem tej metody jest dezynfekcja natryskowa. Spryskanie oczyszczonej wcześniej powierzchni środkiem do dezynfekcji, pozwoli na usunięcie pozostałości zabrudzeń oraz wyeliminowanie ze środowiska pozostałych patogenów. W portfolio InvestaChem znajdują się preparaty, które doskonale sprawdzą się zarówno podczas mycia ręcznego jak i dezynfekcji natryskowej: Desmir, Desmir Super, Ixomir, Mulomir I
Mycie komór wędzarniczych i smażalników
Najnowocześniejsze wędzarnie określa się mianem komór wędzarniczych. Są to najbardziej zaawansowane urządzenia, które oferują użytkownikom możliwość skrupulatnego kontrolowania procesu wędzenia. Oprócz tego warto zwrócić uwagę, że tylko komory wymagają czyszczenia, ale także wózki wędzarnicze czy też smażalniki. Najbardziej odpowiednimi preparatami są: Veromir, Veromir APG, Foam Plus, Mulomir CIP, Mulomir CIP Super.
Mycie i dezynfekcja w obiegu zamkniętym
Mycie w obiegu zamkniętym CIP (ang. Cleaning In Place) stosowane jest do mycia całkowicie zamkniętych linii produkcyjnych. Przebieg procesu mycia sterowany jest automatycznie z tablicy sterowniczej. Obecnie są dwa typy mycia w systemie CIP: nowo przyrządzony roztwór wprowadzany jest do mytego urządzenia w celu przeprowadzenia procesu mycia, a następnie jest odprowadzany do kanału lub roztwór myjący jest przyrządzony w tanku i cyrkuluje w obiegu zamkniętym pomiędzy mytymi elementami linii a tankiem. InvestaChem do tego typu mycia proponuje Ixomir i Mulomir I, Polisamir CIP 50, Polisamir I, Polisamir CIP, Mulomir CIP
Maszynowe mycie i dezynfekcja pojemników
W przemyśle spożywczym często są używane automatyczne myjnie przelotowe przeznaczona do mycia ciągłego pojemników z metali i tworzyw sztucznych. Myjki pojemników oraz same pojemniki najlepiej myć i dezynfekować za pomocą preparatów: Mulomir I, Polisamir Cip 50, Polisamir Cip, Polisamir I.
Higiena osobista
W branży mięsnej bardzo dużą uwagę odgrywa higiena osobista pracowników. Patogeny oraz drobnoustroje mogą być przenoszone przez człowieka na dłoniach, ubraniu czy obuwiu. Ważne jest wprowadzenie wysokich standardów higieny, które zminimalizują zagrożenie zakażeniem. Szczególnie zalecamy stosowanie preparatów: Mirka, Mosatamir Soft, Mydło antybakteryjne. Zapytaj o więcej.
Dodatki
Z preparatów z naszej oferty polecamy także Mulomir Chlor. Sprawdź jakiego typu powierzchnie możesz dzięki nim umyć i zdezynfekować.
CERTYFIKAT ISO 9001:2015
Dowodem skuteczności naszych starań w zakresie jakości jest przyznanie firmie Certyfikatów
RODZINNA FIRMA
Bardzo ważne są dla nas prawdziwie rodzinne wartości. Otwartość, komunikacja i szczerość
DEKLARACJA ZGODNOŚCI CE
Polityka jakości odgrywa wiodącą rolę w działaniach oraz strategii rozwoju firmy INVESTA CHEM
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Jesteś zainteresowany współpracą? Skontaktuj się z naszym działem handlowym. Nasz dział handlowy sprawnie przeprowadzi Cię przez wybraną ofertę oraz dobierze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.